23 XI: Julia Borczyńska (UW) / Karol Kłodziński (University of Gdańsk) / Mohammed Abid (Université de la Manouba, Tunis), Charakterystyka dotychczasowych odkryć epigraficznych z Musti (Afryka Prokonsularna) ze szczególnym uwzględnieniem późnoantycznego ca

Abstract
Celem referatu jest zaprezentowanie wyników prac epigraficznych prowadzonych w latach 2019-2023 w rzymskim mieście Musti/ Mustis (Africa Proconsularis)  w ramach projektu AFRIPAL. M. Abid i K. Kłodzińśki na podstawie bogatej ewidencji epigraficznej, kilkuset inskrypcji publicznych i prywatnych (nagrobnych), chcieliby zaprezentować historyczną panoramę miasta i regionu oraz plany publikacyjne. Z kolei J. Borczyńska, która dołączyła do zespołu we wrześniu 2023, zaprezentuje niektóre problemy interpretacyjne związane z analizą późnoantycznego elogium z tego miasta.
The aim of this paper is to present the results of extensive epigraphic work conducted between 2019 and 2023 in the Roman city of Musti/Mustis (Africa Proconsularis), as part of the AFRIPAL project. M. Abid and K. Kłodziński, leveraging rich epigraphic records, i.e. several hundred public and private (funerary) inscriptions, aim to unveil a comprehensive historical panorama of the city and the surrounding region. Their contributions will also include outlining the upcoming publication plans. J. Borczyńska, who joined the team in September 2023, will delve into specific interpretation problems encountered while analyzing a late antique elogium from this city.